KRATOM DRUHY

Kratom je rostlina pocházející z tropických oblastí východní Asie. Její latinský název je mitragyna speciosa a dorůstá výšky až 25 metrů. Kratom druhy jsou podstatným dělením jednotlivých odrůd. Nevíte co je kratom? Klikněte zde a zjistíte více!

Dále je velmi důležité rozlišovat i jednotlivé barvy, které jsou možná ještě důležitější než samotné druhy. Než tedy začneme s rozdělením na jednotlivé kratom druhy, je potřeba si prvně rozdělit jednotlivé barvy. Jednotlivé barvy se od sebe liší barvou žilek. Tyto žilky lze nalézt na spodní části listů jsou patrné jen při důkladném zkoumání. Barvy se liší i způsobem zpracování. Jednotlivé druhy se odlišně suší, ale i fermentují. Dále jsou také odlišné způsoby drcení kratomu a jeho výsledná textura. Proto jsou jednotlivé kratom druhy, ale i barvy od sebe odlišné a nemají stejnou strukturu, některé jsou velice hrudkovité, jiné naopak velmi jemné.

Pokud tedy vybíráte kratom, je ideální nejdříve vybrat barvy a až poté pokračovat s výběrem jednotlivých druhů.

ZELENÝ KRATOM

Zelený kratom se suší pro vysokou kvalitu v zatemnělé místnosti a pomalu. Jeho rozdíl je v silném drcení, kdy prakticky netvoří žádné hrudky a má jemnou strukturu. Zelený je díky přirozené barvě spodní části listu jako vidíme na fotce.

Koupit zelený kratom

BÍLÝ KRATOM

Bílý kratom poznat podle mírně bílých žilek a spodní straně listu. Suší se pozvolna v temné místnosti. Není příliš silně drcen a proto se u něj mnohdy tvoří větší hrudky.

Koupit bílý kratom

ČERVENÝ KRATOM

Červený kratom lze velmi snadno poznat, neboť žilky na jeho spodní straně listů jsou výrazně červené. Je středně silně drcen a jeho struktura je spíše středně hrudkovitá, tedy něco mez zeleným a červeným kratomem.

Koupit červený kratom

ZLATÝ KRATOM

Tento druh bývá mnohdy označován jako yellow a různé výrobci k němu přistupují odlišně. Obecně je vytvořen ze starších listů, které zežloutnou a používají se červený nebo zelený kratom. Nejedná se tedy o barvy jako takovou. Pozor na míchání barev, to není žádoucí.

Koupit gold kratom

 

KRATOM DRUHY

Kratom má velmi širokou paletu druhů, a to napříč různými farmáři v Indonésii nebo i prodejci v Česku. Někteří prodejci si dokonce vymýšlí vlastní názvy, a to jak běžně prodávaného kratomu tak i kratomu který si sami míchají. Pro zákazníka to pak může být velmi matoucí. U nás jednotlivé kratom druhy nemícháme a prodáváme pouze originály od farmářů přímo z Indonésie. Takových druhů je několik a záleží velmi silně na jednotlivci, který druh je pro něj ten nejlepší. 

Kratom druhy se dělí podle podle geografické polohy pěstování. Většina produkce je dnes pěstována na ostrově Borneo neboli Kalimantan. Tento ostrov je největším světovým ostrovem, a proto i při pěstování na něm jsou podmínky velmi odlišné. Velký vliv hraje především nadmořská výška, vzdálenost od moře nebo vodních toků. Další velmi podstatný je vliv půdy a srážek na výsledný produkt. Kratom druhy se liší i podle procesu zpracování, obdobně jako u barev. Vliv zde hraje, jak způsob sušení, síla a intenzita drcení tak proces fermentace. Zde se to velmi složitě generalizuje, záleží totiž opět i na barvách.

 

NEJSILNĚJŠÍ KRATOM

Jako nejsilnější kratom je obecně vnímán druh Borneo. Tento druh je pěstován v západní části stejnojmenného ostrova. Je relativně hodně oblíben, a to především u zelené nebo bílé barvy. Červený kratom borneo je podle některých již velmi silný a není ideální pro první objednávku. Neexistuje však univerzální odpověd na to, který je nejsilnější kratom, avšak většina zmiňuje právě Borneo, někteří za nejsilnější kratom považují ještě Maeng Da.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ KRATOM

Jako nejoblíbenější kratom je označován druh Bali. Tento druh, jak jeho název napovídá, je spojen s Ostrovem Bali. Na tomto ostrově však není pěstován, ale je zde velmi oblíben. Pro jeho velkou oblibu proto dostal název právě po tomto ostrově. Bali není považován za nejsilnější, ale je velmi oblíben, a proto by jej měl vyzkoušet skoro každý. Na tento druh je asi nejvíce kladných recenzí.

DALŠÍ KRATOM DRUHY

Velmi známý jsou také druhy Elephant, Ketapang nebo Entikong. Ty jsou oblíbené především u znalých sběratelů. Ideální způsob, jak poznat nové kratom druhy je si objednat vzorky, a tak nejlépe sami poznáte, který je Váš oblíbený. Každý si může velmi jednoduše oblíbit něco jiného, všichni jsme rozdílní. Z tohoto důvodu nelze jednoznačně říci, že tento druh je pro Vás ten nejlepší. 

KRATOM GREEN
BALI
CHCI KOUPIT
KRATOM GOLD
BALI
CHCI KOUPIT
kratom green
BORNEO
CHCI KOUPIT

KRATOM ÚČINKY A PRODEJ V ČR

Kratom prodej je v České republice možný. Kratom účinky nebyly prokázány a není tedy uznán jako látka určená ke konzumaci. Není dostatek studií, aby na tento seznam byl zařazen. Kratom prodej je tedy možný pouze za sběratelskými účely.