Co je MACA a kde se vyskytuje?

Maca peruánská, někdy zvaná též jako peruánský ženšen či viagra. Roste na člověku nepřístupných místech ve výšce přes 4 tis. metů nad mořem, kde nepřežije nic jiného. Odedávna byla součástí stravy indiánů obývajících náhorní plošiny Peruánských And. Inkové a jejich válečníci užívali Macu ke zvyšování energie, vitality a síly v boji, stejně jako afrodiziakum zvyšující libido. Maca jim také umožňovala přežívat ve vysokých nadmořských výškách při nedostatku kyslíku.

Jak Maca chutná?

Chuťově by se dala maca přirovnat k ořechům nebo karamelu. Kořen macy je bohatý na vitamín C, hořčík, měď, železo, zinek a selen. Obsahuje také mnoho bioaktivních rostlinných sloučenin, např. glukosinoláty, které souvisí s adaptačním účinkem na lidský organismus.

Vyzkoušet macu

Maca a její účinky

  • Fyzické a duševní zdraví: Vyrovnává stresové hormony do optima, čímž reguluje reakci na stres a následnou úzkost.
  • Vytrvalost a vitalita: Maca jako adaptogen s účinkem na adaptaci organismu na fyzický, ale i mentální výkon.
  • Plodnost a sexualita: Souvisí s duševní pohodou a pozitivním účinkem na pohlavní hormony.
  • Hormonální systém – menopauza: Pozitivní účinek na pohlavní mužské i ženské pohlavní hormony.
  • Zdroj fytoestrogenů: Optimalizace hormonální rovnováhy.
Odkud naše Maca pochází?

Naše kořeny maca jsou pěstovány a pečlivě zpracovány na vysoce specializované rodinné farmě v Peru. Žluté, červené a černé kořeny maca jsou použity ve vyváženém poměru, aby se využily specifické vlastnosti jednotlivých odrůd, což odlišuje náš prémiový produkt.

Maca dávkování

V prvním týdnu užívejte 1-2 tablety denně. V dalších dvou až třech týdnech zvyšte na 2 – 4 tablet denně. Kůru po spotřebování krabičky přerušte na zhruba 1 měsíc.
Nejlépe tabletu přidejte k jídlu a zapijte dostatečným množstvím vody.

KOUPIT MACU