CO JE KRATOM?

Kratom (latinsky mitragyna speciosa) je tropická rostlina z jihovýchodní Asie, lépe řečeno strom, který dorůstá až 25 metrů. Z tohoto stromu se sklízí jeho listy, které se následně suší a fermentují. Výsledné barvy jsou závislé na tomto procesu. Dále se dělí na druhy, které se liší především polohou pěstování.

Co je to kratom a jaké má druhy?
KRATOM SHOP SHAMIND
JAK VYBRAT KRATOM?

Kratom je nejlepší vybírat na základě barvy, ale i druhů. Barvy jsou primárním klíčem při výběru, a jsou popsány níže na stránce. Po výběru barvy bychom se měli podívat i na jednotlivé druhy. Například za nejsilnější kratom je považován Borneo nebo Maeng Da. Jako nejoblíbenější druh je především Bali.

Přejít do obchodu

KRATOM BARVY

Rozlišit jednotlivé barvy kratomu je velmi jednoduché. Základní jsou barvy žilek na listech této rostliny. Dále je to pak proces fermetace, kterou kratom prochází. Jednotlivé barvy pak jsou spojovány s rozdílnými efekty. Náš kratom shop nabízí barvy Green, White, Gold i Red.

Kratom Green Bali

ZELENÝ KRATOM

Zelený kratom se suší pomalu v zatemnělé místnosti. Je velmi silně drcen a má jemnou strukturu. Green kratom je oblíben u většiny lidí, kteří se věnují práci nebo učení. Kratom Bali Green je vůbec nejoblíbenějším druhem. K dostání jsou však i jiné druhy jako je Green Maeng Da

Koupit green kratom BLOG ZELENÝ KRATOM
kratom white maeng da

BÍLÝ KRATOM

Kratom bílý se suší velmi pomalu a není vystaven přímému slunci. Zároveň se méně mele a proto je struktura více hrudkovitá. Kratom white patří mezi nejoblíběnější druhy u manuálně pracujících nebo i sportovců. K dostání jsou druhy Kratom White Maeng da, nebo Borneo.

koupit white kratom BLOG BÍLÝ KRATOM
kratom gold bali

ŽLUTÝ KRATOM

Kratom Gold je něco mezi green a white kratomem, někteří výrobci dokonce tyto dvě barvy spolu míchají. Kratom yellow však déle roste a je získáván z listů červeného nebo zeleného druhu. Zlaté barvy je docíleno jeho zežloutnutím jako na podzim. Tento druh je nejčastěji používán pro delší práci. 

Koupit gold kratom BLOG ŽLUTÝ KRATOM
kratom red maeng da

ČERVENÝ KRATOM

Kratom Red se suší v vnitřních prostorách. Barvu získává především výrazně červenými žilkami an spodní straně listu. Tento kratom je vhodný pro všechny, kteří mají rádi relax a odpočinek. Red Maeng Da je nejlépe hodnocený druh, a proto lze tento kratom koupit i u nás.

koupit red kratom BLOG ČERVENÝ KRATOM

KRATOM SHOP PRODUKTY

koupit kratom prášek
Namixovat kratom vzorky
Koupit lisovaný kratom
Always up to date

NEJOBLÍBENĚJŠÍ KRATOM

Za nejlepší kratom je označován druh Green Bali. Tento druh je oblíben jak u široké veřejnosti, tak i u znalých zákazníků. Bali je vhodný pro začátečníky na vyzkoušení kratomu či otestování kvality. Zároveň však může být vhodným parťákem každý den.

Chci vyzkoušet green bali

NEJSILNĚJŠÍ KRATOM

Jako nejsilnější kratom je považován druh Borneo. Tento druh je také velmi oblíben. Dalším druhem, který bývá označován jako druhý nejsilnější kratom je Maeng Da. Nesmíme také zapomenout na Bali, který lze označit jako nejoblíbenější kratom. Dalšími druhy jako jsou například Elephant, Ketapang, Entikong, Bentuangie. Druhy s názvy z Vietnamu nebo Malajsie nejsou tamějšího původu a na ty bychom si měli dát pozor.

green borneo

KOUPIT

red borNeo

KOUPIT

WHITE BORNEO

KOUPIT

KRATOM ROSTLINA

energizující efekty
při nižších dávkách

zvyšuje empatii a
komunikační dovednosti

uklidňující efekty
při vyšších dávkách

NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY NA KRATOM
Má kratom účinky?

Jestli má kratom účinky je velmi kontroverzní otázka. V České republice není schválen jako potravina a tedy není určen ke konzumaci. Diskuze o tom, jestli má kratom účinky se vede především na vědecké úrovni. Některé studie hovoří o tom, že v budoucnu by kratom mohl být využíván pro léčbu závislostí nebo mentálních poruch, především léčby závislosti na alkoholu. (01)

Je kratom droga?

Někteří lidé se domnívají, že je kratom droga. Pokud bychom vzali českou definici slova droga, kratom droga je, neboť je rostlinou a její listy se suší. Ovšem druhá část definice, která mluví o tom, že slouží jako léčivo je již zavádějící, neboť kratom není prodáván pro jeho účinky.

Co je kratom?

Jak již bylo řečeno, kratom je rostlina, která pochází z Asie. Pěstován je především v Indonésii na ostrově Borneo. V poslední době se těší velké oblibě v zemích EU nebo USA. Mezi nejoblíbenější druhy patří kratom bali, borneo nebo maeng da.

Je kratom prodej v České Republice legální?

Ano, již delší dobu je možné kratom koupit i v České republice. Kratom lze koupit za sběratelskými nebo vědeckými účely. Prodej kratomu však není povolen ve všech zemích, například v Polsku nebo Anglii je zakázán.

Jaké má kratom druhy?

Velmi častou otázkou je jaké má kratom druhy a jak se liší. Druhy kratomu se liší podle místa pěstování a odrůdy. Silně jsou potom ovlivněny nadmořskou výškou, množstvím srážek a druhem půdy. Nejznámějšími druhy jsou Bali, Maeng Da a Borneo.

Je kratom rostlina?

Ano kratom je rostlina. Prodávaný kratom je však získávaný z listů které se různě suší,  fermentují a tím se liší i výsledné barvy. Neprodává se tedy celá rostlina, ale pouze nasušené a drcené listy, které se případně ještě fermentují.

Jaké jsou barvy kratomu?

Jednotlivé barvy se rozdělují více způsoby. Primárně se jedná o různé barvy žilek, které lze vidět na spodní straně listů. Dále jsou různé barvy odlišné i způsobem sušení a případnou fermentací. Základní barvy jsou Green, White, Gold a Red.

Nejoblíbenější druh kratomu?

Nejoblíbenějším druhem kratomu je Green Bali, který své jméno dostal po stejnojmenném ostrově v Indonésii. Kratom se však pěstuje na ostrově Borneo, na ostrově Bali je pouze velmi oblíbený. Dopřej si i ty pocit jako bys byl na Bali zakoupením našeho kratomu.