MATCHA TEA

„Elixír zdraví“

Matcha tea je typ zeleného čaje, který se získává z mladých lístků. Tyto lístky se pomelou na velmi jemný prášek, který je v nápoji našlehán na hustou pěnu. Díky tomu jsou Matcha Tea účinky mnohem silnější než u běžného zeleného čaje. Především pak v Matchi zůstává mnohem více prospěšných látek.

MATCHA TEA ÚČINKY

Matcha obsahuje živiny z celého čajového listu, což má za následek větší množství kofeinu a antioxidantů, než v běžném zeleném čaji. Studie složek odhalily řadu výhod, a mezi Matcha Tea účinky patří následující:

Shimind shop

SLEVA 10%

s kódem „SHAMIND10

PŘEJÍT DO OBCHODU

1. Vysoký obsah antioxidantů

Omezuje poškození buněk a předchází chronickým onemocněním (01, 02):

Matcha Tea je bohatý na katechiny, třídu rostlinných sloučenin v čaji, které působí jako přírodní antioxidanty. Antioxidanty pomáhají stabilizovat škodlivé volné radikály, což jsou sloučeniny, které mohou poškodit buňky a způsobit chronická onemocnění. Podle jedné studie je počet určitých katechinů v čaji Matcha až 137krát větší než u jiných druhů zeleného čaje (03).

2. Zlepšuje funkce mozku

Zlepšuje pozornost, paměť a reakční odezvu (04). Obsahuje také kofein a L-theanin:

Matcha obsahuje sloučeninu zvanou L-theanin, která mění účinky kofeinu, což má za následek zlepšení mozkových funkcí, rychlejší reakční časy, zvýšenou pozornost a lepší paměť (05, 06, 07)

Bylo také prokázáno, že L-theanin zvyšuje aktivitu alfa vln v mozku, což může pomoci navodit relaxaci a snížit hladinu stresu (08).

3. Zvyšuje energii

Mnoho lidí uvádí, že má ve srovnání s kávou stabilnější energii a je mnohem produktivnější.

 

Mezi Matcha Tea účinky patří i zvýšení energie.  Studie na lidech zjistila, že užívání doplňku obsahujícího extrakt ze zeleného čaje významně zvýšilo 24hodinový výdej energie ve srovnání s placebem (09)

L-theanin obsažený Matchi podporuje také  bdělost a pomáhá předcházet nárazům v energetických hladinách, které mohou následovat po konzumaci kofeinu (10).

4. Chrání játra a ledviny

Studie ukázaly, že Matcha pomáhá zabránit poškození jater a snížit riziko onemocnění jater:

Játra jsou životně důležitá a hrají ústřední roli při vyplavování toxinů, metabolizaci léků a zpracování živin. Některé studie zjistily, že Matcha může pomoci chránit zdraví vašich jater (11). Analýza 15 studií zjistila, že pití zeleného čaje je spojeno se sníženým rizikem onemocnění jater (12).

5. Podporuje zdraví srdce

Zelený čaj jako je Matcha může snížit několik rizikových faktorů srdečních chorob:

Bylo prokázáno, že zelený čaj snižuje hladiny celkového a „špatného“ LDL cholesterolu a také triglyceridů (13, 14).

V kombinaci s vyváženou stravou a zdravým životním stylem může pití Matcha tea pomoci udržet Vaše srdce zdravé a chránit před nemocemi.

6. Pomáhá hubnout

Extrakt ze zeleného čaje Matcha pomáhá zrychlit metabolismus a spalovat tuk:

Studie ukazují, že může pomoci zrychlit metabolismus, zvýšit výdej energie a podpořit spalování tuků. Užívání extraktu ze zeleného čaje během mírného cvičení zvýšilo spalování tuků o 17  %. (15) Přehled 11 studií také ukázal, že zelený čaj snižuje tělesnou hmotnost a pomáhá udržovat tělo zdravé. (16)

JAK PŘIPRAVIT ČAJ

MATCHA TEA PŘÍPRAVA

Jak připravit Matcha Tea jako tradiční japonsky čaj: do šálku nebo mističky nasypeme cca 1-2g práškováho čaje (1-2 bambusové lžičky nebo zhruba čtvrtinu malé kuchyňské lžičky). Matchu zalijeme 0.5 – 0.7 dcl ohřáté vody, jejíž teplota by měla být v rozmezí 70 – 80 °C.  Postupně rozmícháváme bambusovou metličkou pohybem ve tvaru „W“ nebo „M“ dokud nenašleháme hustou pěnu. Jak vidíte, Matcha Tea připrava není složitá.

*Tip: po nějaké době kdy Matcha Tea zchladne do optimální teploty určené k pití přidáme jednu lžičku medu a necháme jej rozpustit.

MATCHA TEA PŘÍPRAVA JINAK

MATCHA TEA RECEPTY

Netradiční Matcha Tea příprava se začala objevovat všude, například v latté , zmrzlině a dokonce i koblize. Matchu si můžete vychutnat jako horký i ledový nápoj a upravit si jí podle vlastní chuti lehkým oslazením javorovým sirupem nebo medem, přidáním ovoce nebo rozmixováním do smoothie. Vyzkoušejte některé Matcha Tea recepty, které jsme pro Vás připravili v blogu. 

Přejít na blog s recepty

MATCHA TEA PŘÍSLUŠENSTVÍ

Jakmile si Matcha Tea recepty zamilujete, můžete svou přípravu pomalu vylepšovat investováním do některých tradičních nástrojů jako je bambusová metla, naběračka a chawan, což je tradiční keramická miska.

přejít do obchodu

BIO MATCHA TEA

Naše BIO Matcha Tea je navíc i organická, a striktně vylučuje použití celé řady látek, včetně pesticidů, herbicidů, insekticidů, fungicidů a barviv. Kvalitní proces zpracování matchi zaručuje její nejvyšší kvalitu, výbornou výslednou chuť a následný skvělý efekt.

koupit bio matcha tea
BIO MATCHA TEA

certifikace

NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY NA MATCHA TEA

Jak připravit Matcha Tea

Do mističky nasypeme cca 1-2g prášku (1-2 bambusové lžičky nebo zhruba čtvrtinu malé kuchyňské lžičky). Matchu zalijeme 0,5 – 0,7 dcl ohřáté vody, jejíž teplota by měla být v intervalu 70 – 80 °C. Postupně rozmícháváme bambusovou metličkou pohybem ve tvaru „W“ nebo „M“ do doby, než má čaj hustou pěnu se spoustou malých bublinek. Pro ještě lepší chuť je možné přidat med.

Kde najdu další Matcha Tea recepty?

Matcha má několik stupňů kvality. První kategorie je určena na vaření, další kategorií je matcha green tea, a nejvyšší řadou jsou organické matcha tea. Naše matcha je tedy primárně určena pro přípravu matcha tea, případně drinků jako latté. Na vaření nebo pečení by jí byla škoda.

Je Matcha Tea příprava složitá?

Jak jsme si vysvětlili v předchozím bodě, příprava matchi není nijak složitá. Pro nejjednodušší přípravu, ale i dodržení celého rituálu doporučujeme použít matcha tea set.

Proč BIO Matcha Tea?

V našem obchodě naleznete pouze tu nejlepší matchu. Bio matcha tea, kterou nabízíme je tou nejlepší na trhu. Dále má naše matcha kromě označení bio matcha tea také známku organic. Na všechny tyto označení jsou vystaveny certifikace.

Jaké jsou Matcha Tea účinky?

Matcha je právem přezdívána super potravinou. V porovnání s ostatními potravinami obsahuje nejvyšší množství antioxidantů. Matcha tea účinky jsou tedy spojeny s očistou organismu. Dalšími účinky matcha tea jsou především lepší soustředění, více energie, podpora funkcí mozku, ochrana srdce a jater apod. Více si můžete přečíst v sekci o přínosech.